Ziya Abi

Posted by: adminin Bir Lazın Maceraları
15
Kas

Bende size bu arkadaşın yaşattığı yine bir restoran macerası anlatacağım.
bildiğiniz üzere yakınlarımızda bulunan ziya şark sofrasında yemekteyiz. herkes siparişlerini verir ve ilgili arkadaş menüde ki fiyatların durumu neticesinde garson bey arkadaşa ziya abi nerde bir çağırsanıza der??? garson baka kalır :(((( o sıra gülçin arkadşımız ziya abinin intihar ederek öldüğü bilgisini verir ve gaf yapan arkadaş bilin bakalım kim???

Bir Demirbaş Macerası

Posted by: omerwasherein Bir Lazın Maceraları
12
May

Kroki Macerası

Posted by: omerwasherein Bir Lazın Maceraları
29
Nis

Ben de size bu arkadaşın yaşattığı adres bulma hikayesini anlatmaya çalışayım. Bilgisayar laboratuarındaki bilgisayarların kilitlenmesi için kilide ihtiyaç duyuldu. Bunların temini için arkadaş internetden Göztepe’de bir anahtarcı bulmuş,arkadaşla birlikte aldığı adrese gitmek üzere yola çıktık. Yolda arkadaşa adres krokisini internetden aldın mı diye sorma gafletinde bulundum arkadaşın verdiği cevap ”hayır almadım ama olsun okula dönünce alırım” oldu.
Şimdi sizce bu arkadaş nereli olabilir?

Kulaklık Macerası

Posted by: omerwasherein Bir Lazın Maceraları
28
Nis

Tahmin etmek çok zor değil. Yine aynı arkadaş, çalışma masasındaki kişisel bilgisayarından (pc), müzik dinlemek istemektedir. Çevreye karşı saygılı, kendisine yapılmasını istemediği şeyleri başkalarına yapmayacak kadar duyarlı olan bu arkadaşımız, tırım tırım kulaklık aramaktadır. Kısa süren bir çabanın ardından biryerlerden bir kulaklık bulup tekrar odaya gelir. Odadaki diğer arkadaşlarını rahatsız etmemek için kulaklığı bilgisayarının ilgili yerine takar (ya da taktığını zanneder). Sonra başlar hem müzik dinleyip, hemde çalışmaya. Ama sorun şu ki bilgisayara bağlı hoparlörden bütün odadakiler aynı müziği rahatlıkla duyabilmektedir. Ama bu arkadaşımız, kulağındaki kulaklıkla, sadece kendisi dinliyormuş gibi davranmaya devam etmektedir. Soru yine çok basit. Çalıştığınız yerden soruyorum; bu arkadaş nereli olabilir sizce?

Sehil Macerası

Posted by: omerwasherein Bir Lazın Maceraları
18
Nis
Arkadaşlarla öğlen yemek için Sehil’e gidilir. Garson gelir siparişleri alır. herkes yiyeceklerini söyler. Sıra içeceklere gelir. Aynı arkadaş Garsona “limonata var mı?” diye sorar. Garson “tabi efendim” diyerek cevaplar. Vermiş olduğu bu olumlu cevabın peşinden karşısındaki müşterinin fabrika ayarlarından bihaber olan, gayet saf ve temiz duygularla limonata siparişi bekleyen, laz gören masum garson, sözkonusu arkadaşın “o zaman bana bi gazoz” demesiyle fattal error verir. Soru çok zor değil; bu arkadaş nereli olabilir sizce?

Telefon Macerası

Posted by: omerwasherein Bir Lazın Maceraları
18
Mar

Telefon çalar.. İki paralel telefon da açılır.
Karşı masamdaki arkadaş, telefon edene “sana bi’şey söyleyeceğim, çok önemli. arda duymasın ama” diyip bana da “arda, telefonu kapatsana” der. Ve millet kopar.
Soru: Bu arkadaş nereli olabilir sizce?